1396/07/27


دیجیتال مارکتینگ

.حضور قوی شما در دنیای دیجیتال ضروری است اگر می‌خواهید ارتباط  موثرتری با مخاطبینتان داشته باشید. دیجیتال مارکتینگ در واقع استفاده از دنیای دیجیتال در بازاریابی و فروش است

امروزه مردم وقتشان را کمتر با خواندن روزنامه و دیدن تبلیغات تلویزیون سپری می‌کنند. بخش زیادی از زمان مشتریان شما پای کامپیوتر یا موبایل می‌گذرد، که  به آنها رسانه های دیجیتال می گوییم. پس باید این رسانه­ها را جدی بگیریم.

مردم بیش از آن که در دنیای پر از تبلیغات امروز به تعریف و تمجیدهای کمپانیها از خودشان توجهی نشان دهند به تجربه مشتریان قبلی آنها اهمیت می‌دهند. واقعیت این است که مردم معمولا تعریف و تمجیدهای یک کمپانی از کالای خودش را نمی پذیرند بلکه بیشتر نظر کسی را می‌پذیرند که خودش پیش از آن‌ها مشتری شما بوده، پس باید این تجربه را برای ایشان یادآوری کنید.

سه چالش بزرگ در دیجیتال مارکتینگ و دنیای دیجیتال

  1. تنوع رسانه‌های آنلاین که باعث می‌شود تا صاحبان برند برای برنامه‌ریزی و فعالیت در هر رسانه با مشکل روبرو شوند؛ ده‌ها شبکه اجتماعی، سرویس‌های ایمیل مارکتینگ و وب‌سایتهای پربازدید تنها بخشی از رسانه‌های آنلاین هستند.
  2. هزینه پایین و باور اشتباه به عدم نیاز به تخصص در رسانه‌های آنلاین در مقایسه با سایر رسانه ها است که باعث می‌شود تعداد زیادی از برندها با رویکردهای حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای برای تبلیغ به این فضا هجوم بیاورند و این خودش سبب تشدید رقابت می‌شوند.
  3. انفجار این‌ همه اطلاعات در رسانه های آنلاین باعث می‌شود مخاطب شما با حجم زیادی ازتبلیغات روبرو شوند. بسیاری از این افراد با واقعیت آن کالا یا خدمات آنها آشنایی نداشته و سبب کم شدن اعتماد مصرف‌کننده نسبت به همه تبلیغات در فضای مجازی می‌شوند.  تبلیغات موبایلی یا تبلیغات در موبایل نمونه‌هایی از تبلیغات در فضای مجازی است.

 چالشهای دیجیتال مارکتینگ 

برای رفع این چالش‌ها:

  خوبی دیجیتال مارکتینگ این است که یک بستر دوجانبه برای شما مهیا می‌کند. بنابراین می‌توانید ازنظرات مشتریان نیز مطلع شده و با اعداد دقیق بدانید چه مطالبی برای مخاطب شما جذاب‌تر است.

اما این موضوع به‌تنهایی کافی نیست، شما باید بتوانید رابطه خوبی با مشتریانتان داشته باشید، تا هم از نظر آن‌ها آگاه شوید و هم بتوانید انتظارات مشتریان را برطرف کنید.

ایجاد رابطه و تعامل با مشتریان، یکی از برتری‌های محسوس،  رسانه‌های آنلاین نسبت به سایر رسانه‌ها است. حالا شما با این داشته‌ها می‌توانید استراتژی بازاریابی و فروش کالا یا خدمات خود را تحلیل کنید و ببینید چه‌ کارهایی جواب مناسب می‌دهد.

شما باید با تولید محتوای جذاب به مشتریان خود این حس را منتقل کنید که برای شما فروش تنها دغدغه نیست  بلکه در تلاش برای بالاتر بردن سطح زندگی آن‌ها هستید.

تمام نظرات مشتری‌ها را به‌دقت رصد کرده و تشویقشان کنید داستانهای خودشان را با دیگران به اشتراک بگذارند، این کلید موفقیت شما در دنیای امروز است.

 

سمیه شهرآبادی

1396/07/29

نظرات کاربران

مریم پورهمدانی

مطالب دیجیتال مارکتینگ و چالشهای آن بسیار سازنده بود. ممنون

تینا

دیجیتال مارکتینگ و چالش های آن خووب بود

بهار راد

دیجیتال مارکتینگ و چالشهای آن عالی

رضا

دیجیتال مارکتینگ و چالشهای آن جالب بود

فرم نظر سنجی