1400/01/23

استفاده از ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام

ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام

یکی از وظایف مهم ادمین‌های صفحات اینستاگرام، به خصوص ادمین‌های صفحات کسب و کارها، تدوین یک برنامه زمانی برای ارسال پست‌ها در اینستاگرام است. به همین دلیل بسیاری از افراد برای راحتی و بالا رفتن کیفیت و دقت، از ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام استفاده می‌کنند. این نرم‌افزارها و سایت‌ها نه تنها می‌تواند باعث صرفه‌جویی وقت شود، بلکه آمار بسیار کارآمدی در خصوص نحوه تعامل کاربران با صفحه را نیز در اختیار ادمین‌ها قرار می‌دهند. اما این سوال همیشه مطرح است آیا زمان‌بندی محتوا می‌تواند به تنهایی باعث پیشرفت یک صفحه در اینستاگرام شود؟ ابزارهای مدیریت صفحات به غیر از زمان‌بندی ارسال پست، چه امکاناتی را به کاربر ارائه مي‌دهند؟ 

در این مقاله موبودید قصد داریم بیشتر به این موضوع بپردازیم و در خصوص زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام صحبت کنیم.

اهمیت استفاده از برنامه زمانی ارسال پست‌ در اینستاگرام 

اهمیت استفاده از برنامه زمانی ارسال پست‌ در اینستاگرام

اهمیت زمان بر هیچ کسب و کاری پوشیده نیست. استفاده از ابزارهایی که امکان زمانبندی انتشار پست در اینستاگرام را دارند، این روند تکراری و خسته‌کننده را بسیار راحت‌تر خواهد کرد. به طور میانگین هر ادمین روزانه ۳۰ دقیقه را صرف انتخاب تصویر مناسب برای پست، نوشتن کپشن، اضافه کردن هشتگ و کارهای دیگر می‌کند. این آمار به ما نشان می‌دهد که استفاده از ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام، می‌تواند زمان زیادی را برای ادمین‌های اینستاگرام ذخیره نماید. در ادامه ۳ دلیل برای استفاده از ابزارهای زمان‌بندی را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. ذخیره زمان 

بخش Library یا Media Library در بسیاری از ابزارهای زمانبندی پست اینستاگرام وجود دارد. شما می‌توانید عکس‌های مناسب برای پست اینستاگرام را در این بخش وارد کرده و شروع به زمان‌بندی انتشار آن‌ها نمایید. بسیاری از ابزارهای زمان‌بندی محتوا به شما این امکان را می‌دهند تا تنها با یک کلیک، محتوای اینستاگرامتان را در سایر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و یا پینترست منتشر کنید. 

 استفاده از این ابزارها به شما اجازه می‌دهد تا تمرکز خود را معطوف به مسائل مهم‌تر مانند استراتژی هشتگ و ساخت یک صفحه Feed بهتر نمایید.

۲. نوشتن کپشن موثرتر

کپشن این قدرت را به شما می‌دهد تا با مخاطب ارتباط برقرار کرده و با او تعامل کنید. اما نوشتن یک کپشن جذاب و گیرا کار چندان راحتی هم نیست. برای نوشتن یک کپشن خوب، بیش از هر چیزی به تمرکز و زمان نیاز دارید. استفاده از ابزارهای زمان‌بندی به شما این اجازه را می‌دهد تا کارهای مختلف را سریع‌تر انجام داده و ذهن خود را برای نوشتن یک کپشن مناسب متمرکز نمایید. 

۳. ساختن یک صفحه جذاب

وقتی کاربری وارد صفحه شما می‌شود، تنها چند ثانیه وقت دارید تا نظرش را جلب نمایید و او را متقاعد سازید تا صفحه شما را دنبال کند. در نتیجه، داشتن یک صفحه که از لحاظ بصری و قرارگیری اجزای مختلف در کنار هم جذاب و منظم به نظر برسد، نکته‌ای است که می‌تواند شما را به هدف خود برساند. بسیاری از ابزارهای رایگان زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام به شما اجازه می‌دهند تا یک نمای کلی از صفحه خود پیش و پس از انتشار تصویر داشته باشید. به این ترتیب متوجه خواهید شد که تصویری که قصد انتشارش را دارید، تا چه میزان با تم کلی صفحه متناسب است. جدا از ظاهر منسجم یک صفحه اینستاگرام، پست‌های منتشر شده در آن نیز باید از لحاظ موضوعی متنوع باشند. با استفاده از ابزارهای اینستاگرام می‌توانید پست‌ها را از لحاظ موضوعی نیز مرتب نمایید. انجام این کارها در نهایت باعث به وجود آمدن یک صفحه اینستاگرام یکپارچه و بالا رفتن نرخ تعامل کاربران می‌گردد.

ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام چه امکاناتی را به کاربر می‌دهند؟

     ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام چه امکاناتی را به کاربر می‌دهند؟     

تا اینجا با اهمیت زمان‌بندی ارسال پست‌های اینستاگرام آشنا شدیم. حال وقت آن است ببینیم ادمین‌های اینستاگرام چگونه می‌توانند با بهره‌گیری از امکانات متعدد ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام، تاثیرگذاری محتوای خود را بیشتر کنند.  

۱. تولید و گزینش دقیق محتوا برای اینستاگرام

شرکت‌هایی که تولید محتوا برای اینستاگرام را به صورت داخلی انجام می‌دهند، برای بالا بردن بهره‌وری و افزایش کیفیت کارها در تقویم کاری خود روزهایی تحت عنوان Shooting Day را مشخص کرده‌اند. به طور کلی اعضای تیم در این روزها محتوای موردنیاز برای صفحه اینستاگرام (و یا سایر شبکه‌های اجتماعی) را تولید می‌کنند. مشخص بودن این روزها به تیم‌های بازاریابی و تولید محتوا اجازه می‌دهد تا به خوبی برای آن برنامه‌ریزی کنند. بسیاری از کسب و کارهای برتر دنیا، تصاویر مربوط به رونمایی از محصولات و یا کارهای تولید محتوای جانبی (Filler Content) را در Shooting Dayها انجام می‌دهند. با وارد کردن تصاویر ثبت شده در بخش Library Media ابزارهای زمان‌بندی پست در اینستاگرام، شما می‌توانید همواره به تصاویری باکیفیت و جدید دسترسی داشته باشید.

۲. پیدا کردن بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام

        پیدا کردن بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام        

اگر به دنبال استفاده بهینه از الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ هستید، بهتر است که توجه ویژه‌ای به زمان انتشار پست خود در صفحه داشته باشید. چرا که تنها در این صورت است که کاربران بیشترین میزان تعامل را با محتوا خواهند داشت. الگوریتم جدید اینستاگرام تلاش می‌کند تا همواره جدیدترین پست‌ها را در صفحه Feed کاربران نمایش دهد. به عبارت دیگر، بالاترین میزان تعامل زمانی رقم خواهد خورد که کاربران بیشتری در اینستاگرام فعال باشند. بنابراین پیدا کردن زمان مناسب برای ارسال محتوا در اینستاگرام می‌تواند به سریع‌تر شدن فرآیند پیشرفت یک صفحه کمک قابل توجهی نماید. 

برای مشاهده زمان فعالیت کاربران، کافیست وارد بخش Insight اینستاگرام شده و با توجه به نمودار فعالیت کاربران در صفحه، بهترین بازه زمانی ممکن را به دست آورید. علاوه بر این، ابزارهایی نیز وجود دارند که می‌توانند به صورت رایگان، بهترین ساعات ارسال محتوا در اینستاگرام را به شما نمایش دهند.

۳. طراحی و برنامه ریزی برای Feed

شکل ظاهری و محتوایی که در صفحه اینستاگرام یک کسب و کار منتشر می‌شود، باعث می‌شود تا مخاطب بتواند یک دید اولیه از آن برند را در ذهن خود شکل‌ دهد. در نتیجه داشتن یک برنامه منظم محتوایی برای ساخت یک Feed جذاب برای مخاطب، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از فاکتور‌هایی که در زمان ورود کاربر به صفحه توجه او را جلب می‌کند، نحوه قرارگیری پست‌ها و به طور کلی، تم صفحه است. سوال اینجاست که در هنگام قرار دادن پست‌ها در صفحه، باید به چه نکاتی توجه نمود؟ یک صفحه خوب اینستاگرام، صفحه‌ای است که در آن تصاویر پراکندگی موضوعی مناسبی داشته باشند. به بیانی دیگر، صفحه شما باید بتواند موضوعاتی که یک کسب و کار به آن‌ها اهمیت می‌دهد را به درستی و در قالب تصاویر و ویدیوهای جذاب پوشش دهد.

علاوه بر این، چینش محتوا در کنار یکدیگر نباید از دید کاربر، خسته‌کننده به نظر برسند. به عنوان مثال، اگر تصویری با اطلاعات و جزئیات فراوان به اشتراک می‌گذارید، بهتر است در پست بعدی، تصویری کم جزئیات‌تر را منتشر نمایید. همچنین از انتشار تصاویر مشابه از یک سوژه در چندین پست مختلف خودداری کنید. برای این کار، بهتر است از قابلیت کاروسل اینستاگرام استفاده نمایید.

۴. بهینه‌سازی کپشن‌ها و هشتگ‌ها

تدوین یک استراتژی هشتگ مناسب و همچنین نوشتن متن‌های تاثیرگذار برای کپشن پست‌های اینستاگرام، جزء مهم‌ترین فاکتور‌های موفقیت یک صفحه هستند. بسیاری از ابزارهای زمانبندی پست در‌ اینستاگرام ابزاری را در خود دارند که به کاربران برای جستجوی هشتگ مناسب و پرمخاطب کمک می‌کنند. البته این حقیقت که استفاده از این ابزارها به خودی خود باعث صرفه‌جویی زمانی می‌شود هم نکته‌ای است که می‌تواند آزادی عمل بیشتری به تیم بازاریابی یک کسب و کار دهد. 

۵. فراخوان کاربر به تعامل

در مقالات موبودید، به اهمیت استفاده از کال‌ تو اکشن (CTA) برای پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام و تشویق کاربر برای تعامل با محتوا اشاره کرده‌ایم. اگر می‌خواهید تمام زمانی که در مراحل بالا برای آماده‌سازی پست صرف کرده‌اید به نتیجه برسد، باید از یک کال تو اکشن مناسب در محتوای خود استفاده نمایید. تشویق مخاطب برای لایک و به اشتراک‌گذاری محتوا، درخواست از او برای کلیک کردن بر روی لینک بخش Bio و ... از روش‌هاییست که شما را به نتیجه دلخواهتان در اینستاگرام نزدیک می‌کند.

سخن آخر

ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام یک گزینه مناسب برای اتوماتیک کردن برخی کارهای تکراری در نظر گرفته می‌شوند. اما نکته اینجاست که امکانات این نرم‌افزارها تنها به این جا ختم نمی‌شوند. بهره‌گیری از یک نرم افزار برای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام نه تنها در تشکیل یک صفحه منسجم و یکپارچه به شما کمک می‌کند، بلکه زمان زیادی را در اختیار تیم‌های بازاریابی و تولید محتوا قرار می‌دهد تا به موضوعات مهم‌تری رسیدگی کنند.

 

مطالب مرتبط:

1400/01/23

برچسب ها:

نظرات کاربران

رامتین

استفاده از ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام چه جالب نمیدونستم

رامتین

استفاده از ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام درسته

رامتین

استفاده از ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام عالیه

رامتین

استفاده از ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام کاربردی

رامتین

استفاده از ابزارهای زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام به کارم اومد

مشاهده همه نظرها

فرم نظر سنجی